Puolipyöreä pöytä
arrow-left arrow-right

Puolipyöreä pöytä

Monikäyttöiset L200 -sarjan pöydät sopivat miltei kaikenlaisiin tiloihin ja ovat saatavilla monessa eri koossa. Muotopöydistä voidaan muodostaa helposti erilaisia pöytäryhmiä.

Tuotemalli

{{ chosenModel.sku }} {{ chosenModel.name }} arr

{{ item.sku }} {{ item.name }}

Vaihtoehto

{{ chosenOption }}Valitse arr X

{{ item }}

Lisävarusteet

{{ chosenExtra.join(", ") }}Valitse arr

Koko

K {{ chosenHeight }}mm, L {{ chosenWidth }}mm, S {{ chosenDepth }}mm arr

Korkeus

Leveys

Syvyys

Koko

{{ chosenExtraSize }} arr

Pöydän korkeus

{{ chosenExtraHeight }}mm arr

{{ item }}mm

Istuinkorkeus

{{ chosenSeat }}mm arr

{{ item }}mm

Runko

{{ chosenMaterial }} arr

{{ item }}

Värit

{{ chosenTexture }}Valitse arr X

{{ item }}

Väri: {{ chosenColor.color_name }}Valitse X

Lisätietoja

Tuoteinfo

Puolipyöreä pöytä sopii yhdisteltäväksi ja pieniin tiloihin

 

Kansi vakiona laminaatilla pinnoitettua kalustelevyä, paksuus 24 mm. Reunat listoitettu ABS-reunanauhalla. Jalat vakiona lakattua massiivikoivua. Ruuvikiinnitteiset huopanastat. Kannen väri laminaattivärikartasta. Saatavana myös pyörillä. Ripustuskiskot lisävarusteena.

 

Puolipyöreä pöytä tarjoaa tehokasta tilankäyttöä ja monipuolisuutta varhaiskasvatuksen ja opetuksen tiloihin. Muotonsa ansiosta se toimii erinomaisesti seinää vasten sijoitettuna yksittäisenä pöytänä tai yhdistettävissä muihin saman sarjan pöytiin, jolloin voidaan muodostaa suurempia kokonaisuuksia esimerkiksi ryhmätyöhön tai ruokailuun.

 

Pöydän 24 mm paksu kansi on valmistettu laminaatilla pinnoitetusta kalustelevystä ja viimeistelty kulutusta kestävällä ABS-reunanauhalla. Jalat ovat lakattua massiivikoivua, mikä tuo pöytään tukevuutta ja pitkäikäisyyttä. Ruuvikiinnitteiset huopanastat suojaavat lattioita ja parantavat käyttömukavuutta.

 

Pöytä on saatavilla useissa kokoluokissa ja korkeuksissa, mikä mahdollistaa sen sovittamisen eri käyttäjäryhmille ja tilatyypeille.

 

Lisävarusteena saatavat pyörät tekevät pöydästä helposti liikuteltavan, ja ripustuskiskot tuovat lisäkäytännöllisyyttä erityisesti päiväkotikäytössä, kun tuoleja halutaan ripustaa siivouksen tai järjestelyiden helpottamiseksi.

 

Puolipyöreä pöytä, joka mukautuu tilaan kuin tilaan – yksinään tai osana suurempaa kokonaisuutta. Se tuo mukanaan estetiikkaa ja toiminnallisuutta oppimisympäristöihin.

 

 

Puolipyöreälle pöydälle suosituimmassa korkeudessa (730 mm) on myönnetty EU-ympäristömerkki (EU Ecolabel). Sertifikaatti on osoitus korkeasta laadusta, vastuullisista materiaalivalinnoista ja valmistuksesta, joka täyttää tiukat eurooppalaiset ympäristövaatimukset.

Ladattavat tiedostot

img-0 img-1

Tilaa uutiskirje

Liity uutiskirjeemme tilaajaksi ja saa ensimmäisenä tietoosi tärkeimmät uudistukset ja tulevat mallistomme. Lähetämme postia harvoin, mutta silloin kun lähetämme, on kyseessä jotain merkittävää.